<<<

2006 - szeptember 

>>>

Sodrással szemben


Virágnak köszönhetjük ezt a mandalát. Virág 30 év körüli egyedülálló, csinos, értelmes, kreatív, mély érzésű nő, aki mérnökként keresi mindennapi kenyerét.
Ez a mandala amilyen egyszerű, annyira sokatmondó. Egyszerűségéből egy magasabb látásmód sugárzik. Sokat tanulhatunk belőle.

Már többször is említettem írásaimban, hogy a személyiségünk nem egy homogén valami, egy tömbből van kifaragva, hanem részekből, töredékekből, szilánkokból áll össze. Erről részletesebben írok a szeptemberi hónap mintájában. >>>
Ebben a mandalában a halak jelentik ezeket a részeket, különböző színeikkel, formájukkal.
A mandala mindig kiáramlik a középpontból, a középpontból teremtődik meg minden. Ha valakinek a mandalája ezt a belülről kifelé tartó kiáradást követi minél szabadabban, annak alkotója annál inkább szabadabban, és nagyobb örömmel éli életét. Ebben az esetben is megfigyelhető a víz kifelé áramlása, tehát Virág ismeri ezt az ősi tudást, de a halai, személyiségének alkotó elemei mégis befelé tartanak, néznek a központ felé. Az ilyen esetekben az alkotó nincs kibékülve az életével, önmagával, és nehezebben tudja elfogadni környezetét.
Virág életét is meghatározza, hogy a nehezen találja meg magát ebben a világban.
A hal és a víz szimbólumokat a Feng-Shui-ban gyakran használják, mert a boldog, bölcs életet szimbolizálják. Élünk, mint hal a vízben. Ráadásul ezek a halak mosolyognak, és sokszínűek, ami mély lelki gazdagságról árulkodik. Ez Virágnál azt jelenti, hogy minden megadatott neki, hogy jól érezze magát a bőrében, ebben az életében, hiszen mindene megvan a jó minőségű élethez. Eddig is sok mindent kipróbált, tanult, de egyik sem elégítette ki, s jelenleg is keresi a kapaszkodókat, kérdéseire a válaszokat önmagával kapcsolatban.
A halak párosan vannak, közel egyforma nagyságúak, formájúak, és mind a középpont felé igyekeznek, néznek. Ezt azt jelenti, hogy a tudat alatt, mélyen belül kiegyensúlyozott erő található. S azáltal, hogy kitöltik a teljes kört hatalmas erő bújik meg benne. A tudatos és a tudattalan látszólagos ellentmondásáról van szó. Olyan embereknél találkoztam ilyen felállással, akik az előző életükben visszaéltek a megszerzett tudással, ezért visszaestek a jelenlegi életükben, alacsonyabb tudatszintet tudtak csak felépíteni, de a személyes tudattalanjukban továbbra is megmaradt a magasabb tudatszinthez tartozó tudásuk, tapasztalatuk. Érzik, de nem tudnak hozzájutni a tudáshoz. Ez nem egyszerű, és könnyű helyzet. Az árral szemben való úszás tudjuk, nagyon fárasztó, kimerítő, és kevésbé lehet előre haladni. Ez mindenképpen feszültséget, nyugtalanságot okoz, s ezért az ilyen emberek lelki, és érzelmi élete hullámzó és az elért eredmények nem töltik el őket elégedettséggel. Virágnak előbb utóbb fel kell tennie a Hamleti kérdést önmagának:

„Lenni vagy nem lenni: az itt a kérdés.
Akkor nemesb-e a lélek, ha tűri
Balsorsa minden nyűgét s nyilait;
Vagy ha kiszáll tenger fájdalma ellen,
S fegyvert ragadva véget vet neki?”

Én nem a fizikai halálra gondolok, hanem egyfajta újjászületésre. Változni kell, változtatni kell! Újból végigjárni azt az utat, amit egyszer már végigjárt. Tudom, hogy unalmas és bosszantó. De ha elfogadja jelenlegi helyzetét, és tudatalattijának segítő erőit, akkor gyorsan túl lehet ezen az ismétlésen, és folytathatja életét a megszakadt helyen. Ha nem változik, és folytatja nyugtalan, csapongó útkeresését, akkor azt már lehet önsorsrontásnak is nevezni, és az ismétlés nagyon hosszú ideig fog tartani.
A mandala vízszintes irányban nagyobb, ez alátámasztja a fentieket, vagyis ki kell emelkedni e fizikai létből a szellemi, függőleges irányban, hogy belső erőit hasznosítva el tudjon mozdulni erről a holtpontról Virág. Holtpont, mert a halak beszorultak, nem tudnak tovább úszni, egymásnak feszülnek. A megoldást a mandala mutatja, hogy belül kell keresni, és nem kint, külső segítség formájában. Tehát az újabb tanfolyamok, könyvek önmagukban nem segítenek, csak az, ha befelé fordul, és őszintén szembenéz önmagával Virág.

Ebben a mandalában még nagyon sok analógia található a középpontkeresésével is. Pl. hogyan juthatunk közelebb a középpontunkhoz? Kevesebb és kisebb halként. S mindezért komoly erőfeszítéseket kell tenni, a sodrással szemben. Ez a buddhista mandalák filozófiájának is a magja. A kapuknál le kell mondanunk sok mindenről, le kell tisztuljunk, hogy beléphessünk a kapun és találkozhassunk Buddha szent, és tiszta földjével.
Virágnak is le kell tisztulnia, meg kell szabadulnia a felgyülemlett értelmetlen, és zavaró érzelmeitől, hogy tisztán láthassa önmagát, élethelyzetét, és áttranszformálhassa előző életeinek negatív benyomásait itt, és most a jelenben. Ehhez kívánok ezúton is önbizalmat, sok sikert és kitartást!


Kiss Gábor

     
 

Hónap mandalája  főoldal >>>

 

 
     
 
 © 2004-2006 mandala.lap.hu - Web by Flornatura